LED pret ekonomisko spuldzi

Šo aprēķinu varēju jau veikt ātrāk, taču, pirmkārt, atradu vienu ļoti jaudīgu LED spuldzi (par kuru grēks neminēt) un, otrkārt, vēlos, lai Tu pats galu galā izdari secinājumus.

LED (Maksā 50Ls)

Pievienojums E27 (parastais cokols)
Gaismas plūsma aptuveni 1450 Lm
Spriegums 230V
Elektroenerģijas patēriņš aptuveni 19W
Darba mūžs aptuveni 50.000 stundu
Kur atradu? http://www.ledserviss.lv/?l=1&c=14&p=65

Ekonomiskā spuldze (Maksā 3Ls)

Pievienojums E27 (parastais cokols)
Gaismas plūsma aptuveni 1000 Lm
Spriegums 230V
Elektroenerģijas patēriņš aptuveni 20W
Darba mūžs aptuveni 10.000 stundu
Kur atradu? visos veikalos

Pārāk daudz nezināmā, vai ne? 😉

Labi, pieņemsim, ka dedzināsim spuldzes 50.000 stundas. (Tas sanāk: 8 stundas * 25 dienas * 12 mēn * ~20 gadi)

Otra lieta, spuldzēm atšķiras gaisamas plūsma. Lai ekonomiskā spuldze arī dotu~ 1500 Lm, tās jaudai jābūt lielākai. Pēc maniem aprēķiniem sanāk 29W.

Skatāmies tālāk:

Parametrs LED Ekonomiskā spuldze
Darba stundas, h 50.000
Jauda, W 19 29
Tarifs Ls/kWh 0.071
Maksa par el.en., Ls + spuldzes cena, Ls 67.45 + 50 102,95 + 15 (5gb * 3Ls)
Starpība +0.5 Ls

Secinājumi:

1). Pirmkārt, pacentīšos izveidot rakstu lv.wikipedia.org par LED un ekonomiskajām spuldzēm, tad radīsies visvairāk secinājumu (reāli pārtulkošu no angļu valodas). Konkrētāk varēsi uzzināt par spuldzes reālo mūžu, jaudu, gaismas plūsmu,  gaismas plūsmas, jaudas izmaiņu mūža laikā, u.t.m.l.

2). Jautājums Tev radīsies par 30W – kā un kāpēc. Es darīju tā. Ja 1000 Lm ir 20W, tātad 1450 Lm -> 29W

3). Pēc 20 gadiem 0,5 Ls ietaupījums…. Smieklīgi. Te svarīgi būtu zināt, kādu, uz cik ilgu laiku LED spuldzes pārdevējs dod garantiju. Otra lieta, ir skaidrs, ka elektrības tarifs pieaugs, līdz ar to, ietaupījums būs lielāks.

Nu re – lauciņš pārdomām! 🙂

——————————–

Nu re, rakstu esmu izveidojis. Meklējiet wikipēdijā “Gaismas diožu spuldze”. Cerams, ka kaut ko jaunu uzzināsi 😉

Paldies visiem, kas izteica viedokli. Paldies arī tiem, kuri norādīja kādas web adreses ar vēl izdevīgākām LED spuldzēm. Tā, piemēram, pa $24.20; 5.26 W; 220V un 1500-1600 Lm. Ja var ticēt ražotājam, tad šāda spuldze atmaksāsies daudz daudz ātrāk. Katrā ziņā piemēru, kā to izrēķināt, esmu Tev iedevis. Vajag tik rakt! Lai izdodas!!

Ekonomiskā spuldze (Maksā 3Ls)

Pievienojums E27 (parastais cokols)
Gaismas plūsma aptuveni 1000 Lm
Spriegums 230V
Elektroenerģijas patēriņš aptuveni 20W
Darba mūžs aptuveni 10.000 stundu
Kur atradu? visos veikalos

LED (maksā $24.20)

Pievienojums E27 (parastais cokols)
Gaismas plūsma aptuveni 1500 Lm
Spriegums 230V
Elektroenerģijas patēriņš aptuveni 5.5W
Darba mūžs aptuveni 50.000 stundu
Kur atradu? cītīgi meklējot

Skatāmies tālāk:

Parametrs LED Ekonomiskā spuldze
Darba stundas, h 50.000
Jauda, W 5,5 29
Tarifs Ls/kWh 0,1074
Maksa par el.en., Ls + spuldzes cena, Ls 29,54 + 13,5 155,73 + 15 (5gb * 3Ls)
Starpība +127,69 Ls

Nu redzi kādas atšķirības?! Ja labi pameklē, var atrast labāku risinājumu. Un tas tikai uz 1 spuldzītes, bet nu 20 gadi arī… Lai izdodas!

17 komentāri to “LED pret ekonomisko spuldzi”

 1. Delfins Says:

  LEDs ir dārgāks, jo tam gaismas avots daudz koncentrētāks – punktveida. Savukārt ekonomiskā (tā pati fuolorsentā lampa) ir daudz lielāka izmēros pret LED-u.

  Resp, nesalīdzini bobiku ar traktoru 🙂

  • andzja Says:

   Hmm. Taisnība. Bet te es biju domāju nevis 1 LED diodi, bet LED spuldzi ar 128 diodēm. Man ļoti interesē šāda veida spuldžu izmēri un arī garantija.

 2. yyy Says:

  Nekur neesmu manījis 30W ekonomiskās spuldzes (lielākās ir bijušas ~23W) un jebkurā gadījumā 30W ekonomiskā apuldze (vai vairākas spuldzes ar tādu pašu kopējo jaudu) maksās vairāk kā Ls3.

  Vēl, šīs gāzizlādes spuldzes slikti panes biežu ieslēgšanu un izslēgšanu (tām ātri izdeg kvēldiegs). LED itkā šajā ziņā ir izturīgākas.

  • andzja Says:

   Ļoti pareizi domā. Te es to ņēmu teorētiski. Praktiski jau būs 2 spuldzes – viena 20W un otra 9w, bet tas nav tik būtiski. Te gribēju uzsvert gaismas plūsmu (Lm). Piekrītu, arī es esmu atradis info, kur LED ir izturīgākas pret On/Off.
   Svarīgākais ir izvērtēt, cik lielā mērā var ticēt ražotāja norādītajiem datiem.

  • Sīlis Says:

   Ir gan 30W ekonomiskās spuldzes, gan arī vēl lielākas. Pats lietojum jau otro 30W spuldzi, bija tāda vajadzība laukos. Spuldzes cena, ja pareizi atceros, bija 10 Ls.

 3. ideaLIST Says:

  Ko saki par šo: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.46670
  un šo: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.45034

 4. Jancha Says:

  Time value of money arii vajadzeetu njemt veeraa gosiigam saliidzinaajumam 😉 vismaz 16ls mineetajaa periodaa

 5. lasitajs Says:

  reckur vari salidzinat cik parastas spuldzes pret LED ir dargakas ilgterminaa: http://www.e-led.lv/lat/page/ietaupijuma-kalkulators/

 6. Ingus Says:

  Tajā visā ir viena problēma ar tām dienasgaismas spuldzēm. Viņas tāpat kā kvēlspuldzes nemīl slēguļošanu iekšā ārā. Ļoti nemīl. Ja mājās ir bērni kuri mīl slēguļot, tad šīs spuldzes var nobeigt 2-3 gadu laikā. Ar LED spuldzēm nav tādu problēmu. Tie nav spriedelējumi bet praksā pārbaudīts. Vismaz ar ekonomiskajām spuldzēm. Tās 50 000 stundu ir gadījumā ja tu mājās ieslēdz to lampu un viņa tev visu laiku deg.

 7. Ingus Says:

  Atvainojos. Nevis 50 000 bet 10 000.

 8. r beri Says:

  ja veel iereekjina, ka peec gada LED bùus par 50% leetaaks un technologjiski labaaks…Bet vai par 50Ls pirktajam garantija buus muuzza garumaa?
  Firmas LEDiem jaabuut labaakiem, nekaa mani kjiinieshu 12V LEDi, kas izbeidzaas peec 2 meeneshu lietoshanas. Cenas daudzkam ir mainiijushaas, bet pirms 3 gadiem, kad reekjinaaju, visoptimaalaakais variants bija Luminscences spuldzes. Compaktaas lumiscences, jeb “ekonomiskaas” lai arii ar firmas vaardu, bet taam aatri noniikst balasts, droshi vien deelj taa kompaktaa izpildiijuma…

 9. Delfins Says:

  20W/1400Lm (dzīvē gan jau būs tikai 1000Lm) maksā ap 10Ls.
  Papildus izmaksas būs tikai barošanas avota un/vai atsevišķas tīkla ievilkšana.

  Ja visu dara ar prātu, var normāli ieekonomēt.

  Un LED-a priekšrocība mazais spriegums (~20V jaudīgākajiem), kas nozīmē mazāki zudumi nākotnē, ja taisies no vēja/saules/(uzlādēta āķa) barot to visu sistēmu (+ līnija jau būs ievilkta). Resp ir kur izvērsties 🙂

 10. Armands Says:

  Domāju, ka galvenais ir ekoloģija. LED spuldzēs nav dzīvsudraba. Savu laiku arī ekonomiskās spuldzes maksāja kā kosmiskais kuģis ar visiem lāzera lielgabaliem kredītā! 🙂
  Kā skatos EU mēģina tagad stipri virzīt visu lietu uz LED pusi. Speciālisti lēš, ka LED ir strupceļa tehnoloģija, tomēr ir to izdevīgi pagaidām virzīt masās. Cik saprotu tad nākotnē būs citas tehnoloģijas spuldzes. Tomēr jau šodien ir vērts atteikties no relatīvi lētajām spuldzēm ar dzīvsudrabu.
  Piebilde: mūsdienu mājās ir vesels lērums ar ierīcēm kas mežonīgi sūc strāvu. Ekonomēt ar spuldzēm protams ir jauki, tomēr uzskatu, ka visādi aprēķini un ekonomija 20 gadu perspektīvā ir visai aprobežota. Kā minimums tāpēc, ka pēc šiem 20 gadiem stipri pamainīsies visi mainīgie šajā vienādojumā.
  Tomēr visa šī spriedelēšana par ekonomijām un ekoloģiskumu vienmēr atdursies pret sadzīvisku ekonomiju šeit un tagad. Vairums pērk šobrīd ekonomiskās spuldzes jo tās maksā relatīvi lēti un dod šeit un tagad ekonomiju ikmēneša rēķinā. Piemēram, izskaust parastās neekonomiskās spuldzes izdevās tikai kad tās aizliedza ar likumu.
  Viss pārējais ir romantiķu pārdomu pelni.

 11. oskars Says:

  nuu melngaiļa ielā ir veikals kur tās led spuldzes pārdod.man teica ka 6,7w spuldze aizvietos 60w kvēlspuldzi,nopirku(25 Ls) atnesu ,ieskrūvēju,palika tumšāk.tākā vajag divas led lai aizvietotu.ieekonomēt ātri var ja aizvieto prozektorus

 12. Oktomars Says:

  Tad kuru īsti ņemt ?

 13. Jānis Says:

  Vispār – tās “Ekonomiskās” spuldzes ir liels m ē s l s !!! Pie tam vēl – Made in China – Latvijā citas nav pieejamas !

 14. Ezis Says:

  Nupat nesen jau pirku ~1800Lm pa ~20e. Protams, mūža ilgums vēl nav pārbaudīts (deg 6 mēn.), līdz ar to aprēķins vairs nav aktuāls… Es domāju pēc 2 gadiem jau būs ~0.50e par 100lm.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: