Čau čau :)

Njā, šobrīd ar rakstiem ”laikam” tā pašvakāk sokās, tādēļ vēršos pie Tevis lasītāj! Kas Tevi interesē, ko Tu vēl vēlētos uzzināt? Kā zināms, labāk darbi veicas pēc pasūtījuma, tādēļ gaidīšu ierosinājumus. Jau gaidu!

Viena atbilde to “Čau čau :)”

 1. Ansis Says:

  Sveiks!
  raksti baigi labie, un par lietderīgām tēmām, paldies.

  šobrīd interesējos un netieku skaidrībā vai ir vērts uz saules kolektora likt dubultstiklu – stiklpaketi, vai labāk vienu stiklu? saules karstumu mazāk aizēnos viens stikls, bet siltumu kolektorā saglabāt labāk līdzēs 2 stikli, kā tad galugalā rīkoties?

  otrs jautājums ir par primtiīvu sauleskolektora sistēmas automatizāciju, lai cirkulācijas sūknis ieslēgtos tad kad vajag – tad kad kolektorā temperatūra ir augstāka kā boilerī, nevis otrādi.

  vēl ir jautājums par ideālu vēja ģeneratora kontrolieri – akumulatoru lādētāju. šeit tā lieta ar nav tik vienkārša, ka varētu iztikt ar 20$ ebajā pirku ķīniešu kontrolieri, jo daudz sīku nianšu, kuras visas sasummējas tai no vējģeņa iegūtajā labumā. piemēram, slogot vējģeni mazāk ja ir mazs vējš, lai tas nestāv nekustīgi, protams, nepārlādēt akumulatoru, lietderīgi izmantot pārpalikušo strāvu pēc akumulatora pielādes – kautko sildot, vai pumpējot utml. tas protams nav tāds 5 minūšu jautājums, bet ir vēl cilvēki bez manis, kam tas ir aktuāli – cilvēki kuriem ir vai nu paštaisīti vējģeneratori, vai ķīniešu mānekļi, kas sola daudz bet dod maz utml.

  nu apmēram tā:) ja nebija vielas pārdomām, tad tagad ir kādam brītiņam:)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: